پلی استیشن موو چیست؟

پلی استیشن موو چیست و در چه بازی هایی کاربرد دارد؟ این سوالی است که برخی کاربران پلی استیشن دارند و می خواهند بدانند آیا خریدن این وسیله ضروری است یا دور ریختن پول؟ در این مقاله جذاب قصد داریم تا بررسی کنیم پلی استیشن موو چیست و به چه دردی می خورد؟ پلی استیشن موو (به انگلیسی: PlayStation Move) یک وسیله دارای سنسور های حرکتی برای انجام بازی هایی است که از آن پشتیبانی می کنند. برای اولین بار این وسیله توسط سونی اینتراکتیو انترتینمنت برای کنسول های پلی استیشن 3 (PS3) به بازار عرضه شد و تاکنون نسخه به روز شده و مدرن تر آن برای کنسول پلی استیشن 4 (PS4) هم ساخته شده است. پلی استیشن موو به عنوان یک افزودنی برای کنسول های بازی شرکت سونی محسوب می شود که برای اولین بار در تاریخ 2 ژوئن 2009 (12 خرداد 88) رونمایی و معرفی شد. نسخه دوم این محصول یعنی پلی استیشن موو 2 حدودا 4 سال بعد یعنی 2013 برای کنسول پلی استیشن 4 راهی بازار شد که این نسخه مورد بحث ما هست.

دستگاه پلی استیشن موو به عنوان یک آپشن اضافی بر روی کنسول نسل 4 سونی به فروش می رسد اما شما اگر به هنگام خرید کنسول خود آن را تهیه نکردید نگران نباشید چرا که می توانید آن را به صورت جداگانه خریداری کنید و چنانچه بازی هایی دارید که از این قابلیت پیشتیبانی می کنند را دوباره بازی کنید و لذت ببرید. شرکت سونی می گوید که مشتریان می توانند با پرداخت مبلغی کمتر از 100 دلار نسخه پایه موو را تهیه کنند که همین مدل می تواند تمام نیاز های یک گیمر را برطرف کند و چنانچه امکانات بیشتری بخواهید می توانید نسخه موو فوروارد را تهیه کنید که از کیفیت بهتری برخوردار است و در بازی ها دست شما باز تر خواهد بود. برخی از کاربران می گویند که نسخه پایه پلی استیشن موو جوابگوی تمام نیاز های آن ها نبوده و پس از مدتی آن ها مدل موو فوروارد را خریده اند. این کاملاً بستگی به شما دارد که از این دستگاه چه می خواهید و چقدر می توانید برای آن هزینه کنید. برای آشنایی با پلی استیشن موو و موو فوروارد ویدئو زیر را تماشا کنید که توسط تیم رسانه سایت پی اس نیک به زبان فارسی دوبله شده است.

ویدئو معرفی پلی استیشن موو

یکی از هیجان های بازی شبیه سازی و نزدیک بودن به واقعیت است به نحوی که شما وقتی در حال انجام بازی هستید بتوانید لذت بیشتری ببرید و حس کنید که در دنیای دیگر قرار دارید. کینکت و پلی استیشن موو یکی از اقداماتی بود که شرکت های سونی و مایکروسافت در این راستا انجام دادند تا گیمر ها بتوانند در حین بازی هیجان بیشتری را تجربه کنند و همچنین تحرک بدنی هم داشته باشند. اگر شما بخواهید فقط با دسته های پلی استیشن بازی کنید، می بایست روی مبل بنشینید و هیچ تحرکی نخواهید داشت و پس از مدتی ممکن است این موضوع شما را اذیت کند اما با پلی استیشن موو می توانید بازی های ورزشی و جنگی را با تحرک بدنی انجام دهید و به عبارتی علاوه بر سرگرمی کمی ورزش یا تحرک هم داشته باشید. در عکس زیر می توانید پلی استیشن موو را از زوایای مختلف ببینید.

پلی استیشن موو

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *