PlayStation 5 Everything We Know

کنسول بازی پی اس 5 (PS5) همان چیزی است که همه انتظار آن را می کشند و منتظر هستند تا ببیند این کنسول واقعاً چه شکلی خواهد بود و مشخصات سخت افزاری و امکانات جانبی آن چیست. همانطور که می دانید سایت های زیادی از مشخصات احتمالی این کنسول بازی صحبت می کنند و هرکدام اخباری را منتشر کرده اند که بیشتر آن ها منبع مشخصی ندارند و تنها به منظور جذب بازدید کننده مطالب مختلفی را منتشر می کنند اما حقیقت چیست و کدامشان درست است؟ طبق گفته یکی از عوامل شرکت سونی یعنی آقای تاتوکی، کنسول پلی استیشن 5 دارای یک قیمت مناسب خواهد بود تا بیشتر علاقه مندان به بازی های رایانه ایی قادر باشند تا این کنسول را به راحتی تهیه کنند. پیش از هر چیز نظر شما را به ویدئوی زیر جلب می کنم که توسط تیم رسانه پی اس نیک به زبان فارسی دوبله شده است.

 

قیمت پی اس 5 چقدر خواهد بود؟

قیمت احتمالی کنسول پلی استیشن 5 چیزی در حدود 400 تا 500 دلار خواهد بود و نمونه اولیه آن ممکن است دست خوش تغییرات شود همانگونه که در ابتدا PS4 فت آمد و سپس نسخه های اسلیم و پرو آن با امکانات بیشتر معرفی شد. انگیزه سونی در نسل بعدی کنسول های بازی اش این است که قیمت آن را طوری تعیین کند که گیمرها ترغیب شوند کنسول پی اس 4 خود را با نسل جدید عوض کنند، در غیر اینصورت آن ها با همان کنسول نسل چهارم شان بازی می کنند.
 
قیمتی که گفته شد تنها مربوط به نسخه ساده پی اس 5 است و در مورد قیمت نسخه پرو اطلاعاتی در دست نیست. سخت افزار پی اس 5 آنطور که به نظر می رسد بسیار قوی تر و بهتر از پی اس 4 است و سونی می خواهد از حافظه های SSD به جای هارد های مکانیکی استفاده کند که این موضوع یک نکته بسیار حائز اهمیت است چرا که حافظه های SSD بسیار پرسرعت تر از هارد های قدیمی هستند و سبب می شود این کنسول سرعت چند برابری در اجرای بازی ها داشته باشد. همچنین این حافظه ها به دلیل اینکه قطعات متحرک ندارند، هنگام استفاده کاملاً بی صدا هستند و در نهایت سبب کمتر شدن صدای کنسول های نسل جدید یعنی PS5 خواهد شد.
 
دسته بازی PS5

دسته بازی PS5

مشخصات دسته PS5

دسته کنسول پی اس 5 نسبت به نسل قبلی خود دست خوش تغییرات ظاهری و سخت افزای خواهد شد. طبق اخباری که از سایت رسمی سونی منتشر شده است، دسته PS5 کمی شبیه به ایکس باکس خواهد شد و دلیل این موضوع آن است که کاربران از دسته PS4 کمی ناراضی بوده اند و اظهار کرده اند که دسته کنسول ایکس باکس خوش فرم تر بوده و در مدت طولانی کمتر سبب خستگی می شود. همچنین رنگ احتمالی دسته های پی اس 5 سه رنگ است و شامل رنگ های سفید، آبی و مشکی خواهد بود. توجه داشته باشید که عکس های منتشر شده در فضای مجازی توسط شرکت سونی منتشر نشده و هنوز شکل و رنگ این کنسول یک راز است که تا رونمایی رسمی پی اس 5 برملا نخواهد شد.
 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *